Wspólnota mieszkaniowa online – jaki program do administrowania nieruchomościami?

Wrz 27, 2020 | Porady

Sprawne zarządzanie nieruchomościami to jedno z najważniejszych zadań, stojących przed nowoczesnymi wspólnotami mieszkaniowymi. Szczególnie w dobie ostatnich miesięcy 2020 roku coraz częściej zarządzanie to odbywa się online, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologii informatycznej oraz komputerowej. Z jakich możliwości branżowych mogą obecnie skorzystać wspólnoty mieszkaniowe? Jaki program do administrowania wspólnotami nieruchomości warto wybrać? Na najważniejsze pytania w tym obszarze, odpowiadamy w poniższym wpisie. Zapraszamy do lektury.

E-wspólnota – korzyści

Optymalnie dobrany program do administrowania wspólnotami nieruchomości pozwala na dużo sprawniejsze informowanie mieszkańców o ważnych kwestiach administracyjnych (poprzez e-mail lub SMS), prowadzenie nadzoru oraz zarządzania z dowolnego miejsca na mapie Polski, jak i znacznie przyspiesza obsługę wszelkiego rodzaju zgłoszeń od mieszkańców.

Administrowanie wspólnotami online usprawnia też obsługę księgowości wspólnot mieszkaniowych, w tym daje możliwość automatycznego generowania sald, księgowania wpłat czy przesyłania monitów, dotyczących każdego rodzaju płatności związanych z użytkowaniem danego lokalu mieszkalnego. Wybór dobrego programu administrowania online pozwala także na bezpieczny dostęp do treści zawieranych umów, uchwał podejmowanych na zebraniach wspólnoty czy umożliwia dostęp do wyników zebrań właścicieli lokali lub członków spółdzielni.

Korzystanie z profesjonalnego oprogramowania wiąże się też z licznymi korzyściami dla zarządcy nieruchomości. Tu mowa głównie o dużych oszczędnościach w kosztach zatrudnienia pracowników administracyjnych oraz kosztach ich szkoleń. Warto wspomnieć też o niemałych oszczędnościach związanych z czasem pracy inspektorów czy obsługi technicznej, jak i z czasem pracy osób zarządzających firmą.

Dobry program do administrowania wspólnotami online, czyli jaki?

Dostępny online, przystosowany do pracy na urządzeniach mobilnych, intuicyjny w obsłudze, posiadający wersję demo. Taki powinien być dobry i optymalnie skonfigurowany program do administrowania wspólnotami mieszkaniowymi. Specjalistycznego oprogramowania dedykowanego wspólnotom mieszkaniowym jednak obecnie nie brakuje. Czym kierować się podczas wyboru? Z pewnością warto poznać zalety najpopularniejszych i jednocześnie najczęściej wybieranych programów do prowadzenia e-wspólnoty. Te ze ścisłej czołówki przedstawiamy poniżej.

Programy z podium

eMieszkaniec.pl, Admireo oraz Sułtan – te nazwy warto zapamiętać. To bowiem jedne z najczęściej wybieranych systemów, wspomagających administrowanie wspólnotami online. Pierwszy z nich – eMieszkaniec.pl to program dla zarządzających wspólnotami mieszkaniowymi, łączący w sobie 3 najważniejsze aspekty obsługi wspólnot:

  • ewidencję zasobów i rejestr właścicieli,
  • księgowość i sprawozdania finansowe,
  • dostęp online do kartoteki lokalu dedykowany właścicielom.

Praktycy zarządzania nieruchomościami, biorący udział w rozwijaniu oprogramowania eMieszkaniec.pl skupili się na tym, aby ułatwić komunikację z mieszkańcami, zagwarantować kompletne oprogramowanie ewidencyjne wspólnoty i stworzyć nowoczesny moduł finansowo-księgowy. A wszytko to jest w pełni zintegrowane, w sposób kompleksowy rozwiązując niedoskonałości innych dostępnych na rynku aplikacji.

Drugi program bazuje na korzystaniu z jednego narzędzia obsługującego szereg obszarów. Mowa o obsłudze zgłoszeń, szkód, zebrań wspólnoty, wsparcia remontów, rozliczaniu wspólnot oraz właścicieli czy komunikacji z właścicielami. Wybierając program Admireo zyskuje się dostęp zawsze do najnowszej wersji systemu, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat czy kupowania kolejnych modułów. Z tego narzędzia skorzystać mogą zarówno administratorzy nieruchomości, jak i właściciele lokali.

Program do administrowania wspólnotami nieruchomości Sułtan to produkt stworzony przez firmę API-Link. Do najważniejszych modułów tego chętnie wybieranego systemu zalicza się takie moduły jak: Czynsze, Media, moduł Finansowo-Księgowy oraz dodatkowe moduły: koszty, zasoby, płace, kasa czy internetowy system informacji lokatorskiej.

Programy, które warto znać

Dostępność różnorodnych programów do w pełni zautomatyzowanego administrowania wspólnotami online jest obecnie ogromna. Warto wiedzieć, że oprócz 3 wspomnianych wyżej najpopularniejszych systemów e-administracji, istnieje też szereg innych, równie ciekawych i przydatnych. Mowa o takich programach jak m.in.: system IAN stworzony przez Atlanti Nieruchomości MSW Sp. z o.o., system GRANIT home od DOMCONSULT SP. Z O.O. czy system wOsiedle.pl od wOsiedle Sp. z o.o. 

Poznanie funkcjonalności i możliwości, oferowanych przez wymienione systemy do administrowania online wspólnotami z pewnością pozwoli na wybór programu najbardziej dopasowanego do indywidualnych potrzeb zarządców i administratorów lokali mieszkalnych. Z szerokiej dostępności różnorodnych rozwiązań branżowych warto skorzystać. Sprawne zarządzanie i administrowanie nieruchomościami jeszcze nigdy nie było tak proste!

Reklama